Waga woblerów w wędkarstwie

Woblery, czyli tak naprawdę sztuczne przynęty są niezbędnym wyposażeniem każdego wędkarza (więcej: http://www.wedkarski.com/59-przynety-sztuczne-woblery), którego pasją jest spinning lub też po prostu od czasu do czasu lubi zapolować na drapieżniki i mieć możliwość obejrzenia ich walki. Są one wykonane z różnego rodzaju twardych materiałów, jak na przykład drewna czy tworzyw sztucznych i mają imitować naturalny pokarm drapieżnych ryb (więcej), czyli najczęściej mniejsze ryby, będące dla nich pożywieniem.

Woblery to sztuczne przynęty są niezbędnym wyposażeniem każdego wędkarza
Autor zdjęcia: www.ilkkajukarainen.fi

Charakterystyczne dla każdego z nich jest to, w jaki sposób pracuje – są dwie opcje: pływa lub tonie. Jeśli tonie to ważne jest także to, jak głęboko jest zanurzona. Woblery za pomocą przeróżnych kolorów mają za zadanie zwabić drapieżniki, aby następnie te dały się nabrać i pochwyciły przynętę ku uciesze wędkarza, który będzie mógł je wyholować. Ta metoda wędkarstwa, jaką jest spinning należy do dość skutecznych, a ponadto chyba jest najbardziej widowiskową, bowiem dzięki zastosowaniu sztucznej przynęty, będącej dość blisko tafli wody, jesteśmy w stanie zaobserwować cały atak drapieżnika, który naprawdę należy do zjawisk fenomenalnych.

Najlepsze woblery

Ważne jest, aby woblery, które znajdą się w twoim wyposażeniu, drogi kolego po kiju, nie były jedynie przypadkowym wyborem, lecz sprawdzonymi przynętami na dane gatunki ryb. Jak wiadomo wiele z nich jest tworzonych także w państwach azjatyckich, a więc niekoniecznie każda musi działać w naszych polskich wodach. Najlepiej będzie więc postawić na sprawdzone przez profesjonalnych spinningistów woblery, z którymi, o ile ilość ryb w pobliżu będzie wystarczająca, uda nam się odnieść upragniony sukces, holując wymarzoną zdobycz ku brzegowi.